Oświetlenie w biurze

Jednym z podstawowych elementów każdego biura jest jego odpowiednie oświetlenie, które pomaga w stworzeniu przyjemnego środowiska pracy. Dobrze dobrane źródło światła ma również wpływ na komfort oraz wydajność pracy.

Według zasad BHP oświetlenie, będące fizycznym czynnikiem środowiska pracy zaliczane jest do czynników uciążliwych. Wynika to faktu, że niewłaściwe oświetlenie stanowisk pracy prowadzi do nadmiernego zmęczenia narządu wzroku oraz dolegliwości wzroku, dlatego tak bardzo ważne jest stworzenie odpowiedniego oświetlenia, które pozwoli pracownikowi wykonywać swoje obowiązki w sposób bezpieczny i komfortowy.

Wybór rodzaju oświetlenia powinien zależeć od wymaganego poziomu natężenia oświetlenia, wynikającego z charakteru wykonywanej pracy. Co do zasady w pomieszczeniach stałej pracy należy zapewnić oświetlenie dzienne, natomiast jego uzupełnieniem, w każdym pomieszczeniu biurowym jest oświetlenie sztuczne, na które powinno składać się oświetlenie główne oraz oświetlenie miejscowe. Pierwsze z nich zapewnia równomierne oświetlenie pomieszczenia, a drugie pomaga uwidocznić poszczególne przedmioty, na których często skupiamy wzrok.

W ofercie naszego sklepu znaleźć można bogaty asortyment produktów oświetleniowych dedykowanych do pomieszczeń biurowych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.