Oświetlenie w salonie

Oświetlenie salonu to jeden z najważniejszych elementów wpływających na charakter naszego pomieszczenia. Decyduje ono zarówno o nastroju wnętrza a także o jego funkcjonalności. Salon jest pomieszczeniem wielofunkcyjnym i służy do różnych celów – jest miejscem wypoczynku, przyjmowania gości, jedzenia więc jego oświetlenie powinno być przede wszystkim komfortowe dla wszystkich domowników i dopasowane do ich potrzeb a zatem uniwersalne.

Większość salonów jest coraz częściej połączona z kuchnią i jadalnią, dlatego dzięki rozmieszczeniu kilku różnorodnych lamp w odpowiednich miejscach uzyskamy wiele możliwych aranżacji wnętrza i podziałów na strefy. Dobrze dobrane lampy sufitowe nad częścią wypoczynkową zapewnią komfort przebywania w niej całej rodzinie, a także gościom jednak w pokoju dziennym można wykorzystać także inne, mniej typowe źródła światła.

Najlepszym sposobem oświetlania wnętrz jest połączenie światła pośredniego i bezpośredniego. Taki efekt można uzyskać, montując np. kinkiety świecące do góry lub do góry i na dół.

Zapewniamy szeroki wybór rozwiązań oświetleniowych i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.